Wspólnie działania w imię społecznego celu, a wszystko z myślą o zmianie świata na lepszy. Firma Electrolux przygotowała mobilną aplikację, która ma ułatwiać pracę takich podmiotów jak Foodsharing Kraków, wsparła też krakowską organizację w uruchomieniu kolejnej Jadłodzielni.  

Każda duża zmiana zaczyna się od postawienia pierwszego, małego kroku i my ten krok postawiliśmy wspólnie z naszym partnerem – organizacją Foodsharing Kraków. Obowiązkiem dużego biznesu jest podejmowanie działań, które mają realny wpływ na otoczenie społeczne. Electrolux jako odpowiedzialny członek społeczności przykłada dużą wagę do sposobu, w jaki wpływa na świat, w którym funkcjonuje. Podejmując wspólne działania z organizacjami pozarządowymi mamy możliwość przyczynienia się do rozwiązywania problemów, które są bliskie każdemu z nas – mówi Dominika Kosman,  Head of Communications Electrolux CEE.

Electrolux i Foodsharing Kraków współpracują już od jakiegoś czasu na kilku płaszczyznach. W  październiku br. na rynek wypuszczona została darmowa aplikacja mobilna Taste&Share przygotowana przez Electrolux we współpracy z ww. organizacją. Jej celem jest ułatwienie przekazywania produktów spożywczych pomiędzy osobami, dla których niemarnowanie ma znaczenie.Zasady działania aplikacji są bardzo proste:

  • Każdy, kto ma produkty spożywcze, których nie chce lub już nie potrzebuje, a są one zdatne do spożycia, może zgłosić je w aplikacji z myślą o oddaniu ich komuś, kto je wykorzysta.
  • Z drugiej strony, może też przeglądać listę dostępnych produktów w poszukiwaniu tych, które przydadzą się w kuchni.
  • Dzięki aplikacji użytkownicy mogą nawiązać kontakt i przekazać sobie produkty.

Użytkownicy mogą zgłaszać i wymieniać za pomocą aplikacji produkty i półprodukty spożywcze, a także gotowe dania. Zgłaszane produkty będą musiały być świeże oraz mieć ważny termin przydatności do spożycia (regulamin zobowiązuje do podania wszystkich niezbędnych szczegółów w opisie dodawanego produktu).

Aplikacja Taste&Share jest darmowa. Można pobrać ją na dwa systemy operacyjne:

Link do App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/id1279993788

Link do Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tasteandshare

Informacja prasowa do pobrania

Wspólnie w walce z marnowaniem żywności_Electrolux i Foodsharing Kraków

 

Categories: Bez kategorii

0 thoughts on “Electrolux i Foodsharing Kraków – razem w walce z marnowaniem żywności”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Bez kategorii

Racjonalne zakupy – od czego zacząć?

O tym, że żyjemy w czasach, w których wszystko odbywa się w ekspresowym tempie, a konsumpcjonizm zdominował rynek – wiemy wszyscy. Warto jednak skupić się na odwrotnych trendach, związanych z minimalizmem, oszczędzaniem i niemarnowaniem. Przejście Read more…

Bez kategorii

Nie marnuj jedzenia, dziel się nim! Rusza akcja edukacyjno-informacyjna Taste&Share

Electrolux rusza z akcją edukacyjną i będzie zachęcał Polaków do zmiany swoich nawyków oraz ograniczania marnowania jedzenia. W ramach działań zaplanowanych pod wspólną nazwą Taste&Share odbędą się warsztaty gotowania z resztek, uruchomiona zostanie także aplikacja Read more…

Bez kategorii

Naszym obowiązkiem jest zmieniać świat na lepszy

Ograniczenie marnowania żywności staje się, zwłaszcza wobec tak dużej skali, kwestią niezwykle istotną. Dlatego Electrolux zdecydował się na rozpoczęcie programu Taste&Share, którego główną ideą jest edukacja, szerzenie dobrych praktyk oraz inicjowanie działań mających przeciwdziałać marnowaniu Read more…